Home Forum Photogallery FAQ 18. August 2019 01:10
Navigace
 

Kdo je on-line
Hosté on-line: 1

Členové on-line: 0

Registrovaní členové: 372
Nejnovější člen: JG1_Willy
 

Kdo tu byl
200th_TAR0 Jmeno: 200th_TAR0
Vstoupil: 19.04.12
01:22:21
Jmeno: CSAF_Tistar
Vstoupil: 02.11.13
1 den
311_Vont Jmeno: 311_Vont
Vstoupil: 02.02.12
4 dn
Jmeno: batoh
Vstoupil: 30.07.15
1 tden
Jmeno: franek61
Vstoupil: 20.07.12
2 tdn
 

Kdo je na TS ACES
 

 Číst diskuzi
Aces over Europe | Aces over Pacific » CZ Aces over Europe / Aces over Pacific servers » Společné polety
 Vytisknout diskuzi
Battle of Sibuyan Sea
saldy
www.sturmovik1946.estranky.cz/img/original/1389/leytemap.jpg

www.sturmovik1946.estranky.cz/img/original/1661/brief.jpg

www.sturmovik1946.estranky.cz/img/original/1612/helldiver.jpg
www.sturmovik1946.estranky.cz/img/original/1613/avenger.jpg
www.sturmovik1946.estranky.cz/img/original/1604/hellcat.jpg

LINK NA LEYTE MOD
http://leteckapos.../357957376

Termín akce
Pozor změna!
Úterý 23.9. 20:30 TS AOE

IP: 31.133.13.254:21018 Bez hesla

JSGME aktivace pouze:

1.HSFX History mod
2.Battle of Leyte V1

YouTube Video


Navazuju na předchozí vydařené minispecky, chtěl bych udělat postupně 3 minispecky z bitvy u Leyte, první bude Bitva v Sibujanském moři.

První mise je hotová, během srpna to snad otestujem a na září domluvíme datum letu, datum záměrně nedávám protože nás je málo a zkusme určit nějaký průsečík, máme na to času dost. Zkuste nějaký termíny nahodit, já už si ten čas na to nějak přizpůsobím. V zásadě si připomeneme tuto slavnou bitvu při jejím 70tém výročí.

Kukulo mi už v červenci dodal mod pro sibujanskou bitvu a možná tam ještě přidá něco navíc, aby byl mod stejný pro všechny 3 mise. Tento mod zatím obsahuje Helldiver, BB Nagato a výrazně zvyšuje odolnost lodí do reálnější podoby což je skvělé.

Historie

Když se na podzim 1944 ocitly Filipíny v přímém ohrožení, věděli japonci že už jde pořádně do tuhýho. V bitvě ve Filipínském moři, která se odehrála v létě toho roku ztratili další letadlové lodě ale hlavně zde přišli už jednou pro vždy o své pracně obnovené palubní letectvo. Obrovskou a zkušenou americkou flotilu která nyní udeřila na Filipíny nebylo už čím zastavit. Invazní vojska o síle 160t mužů se vylodila 20. října bez velkého odporu v zálivu Leyte. Schylovalo se k největší námořní bitvě v dějinách...

Dokonce i v tomto pozdním období měli japonci svou početnou flotilu bojových lodí stále zachovanou a v plné síle, dařilo se jim ji ušetřit pro rozhodující bitvu, která však nikdy nepřišla, nebo alespoň ne s takovým průbehem jaký si představovali. Z bitevní lodě se v roce 1944 stala již jen podpůrná a navíc velmi zranitelná zbraň, svým počtem a při velké dávce štěstí i s přihlédnutím na případnou podporu letectva na pozemních základnách však mohli stále zasadit velmi bolestivou ránu.

Japonci svou mocnou flotilu soustředili západně od Filipín a krátce po americké invazi vypracovali bojový plán Šo-1 s cílem probít se a napadnout citlivé místo vylodění v zálivu Leyte. Mocná úderné flota se rychle blížila od západu směrem k Filipínám a rozdělila se na dvě části, tato dvě kladiva se měla podle plánu setkat v zálivu Leyte a společně zde invazi rozmetat. Jižní slabší část pod velením Nišimury měla k cíli proniknout od jihu a k zálivu se probít zátokou Surigao (Zde však byla v noční bitvě poražena a dala se na ústup).

Mocnější Střední skupina pod velením Kurity měla za úkol smyčku sevřít od severu. Proniknout do Filipínského moře měla úžinou San Bernandino. Kurita byl brzy odhalen a jako první mu žilou pustily ponorky střežící vstupy do Sibujanského moře, ke dnu šly dva křižníky a jeden se musel vrátit zpět na základnu.

Bitva v Sibujanském moři

Nyní se dostáváme k naší akci, ráno 24. října byl Střední svaz nahlášen leteckým průzkumem jak si to šine Sibujanským mořem na východ. Holsey pověřil útokem tři úderné skupiny letadlových lodí, které byly v dosahu. Na Kuritu toho dne zaútočilo 260 letounů v mnoha vlnách, několik ostatních lodí svazu bylo lehce či středně poškozeno, ale hlavní tíhu útoků nesla obří Musaši. Svaz v očekávání leteckého útoku se rozdělil na dvě části a zaujal kruhovou obranu, ve středu jedné z nich kroužila Musaši a kolem ní obraný val z křižníků a torpedoborců. Amíci do bitvy nasadili nové výkoné letouny Helldiver a Avenger, druhý jmenovaný dostal nový výškový torpedo Mk.13, které sneslo neuvěřitelnou výšku a hlavně rychlost při odhozu. Musaši byla tou dobou již vybavena protileteckými granáty vystřelovanými z hlavní baterie ráže 460mm, nebyly však použity. V podvečer se již těžce zmrzačená královna musela od hlavních sil odpoutat a byla doražena poslední vlnou úderných letounů USN. Zasáhlo ji 19 torpéd a minimálně 17 pum.

Taktika

V roce 1944 již amíci válcovali japonce vražedným tandemem Helldiver/Avenger, dařil se jim hlavně zajistit přísun dobře vycvičených posádek . Letky působily v součinosti, Střemhlavci útočili jako první, bomby měly za úkol vyřadit systémy řízení palby, flaky, založit požáry a vůbec vytvořit na lodi zmatek, krátce poté se do boje vložili torpedonosci, byla to totiž torpéda, která křižníky posílala ke dnu.

Mise

Vzhledem k rozsahu operace budeme my bojovat v mnohem menším měřítku. Vybral jsem TF 38.2 pod vedením Bogana. Není příliš daleko a máme zde vše potřebné jako z reálu, tedy USS Intrepid, Bunker Hill a 2 lehké letadlovky , kochat se můžeme pohledem na USS Iowa a New Jersey.

Já doufám, že už se všichni těšíte na ďábelskou micinu, dále nemůže chybět torpedový Avenger a kdyby snad tohle někomu nestačilo, může vzlétnout s Hellcatem a ostřelovat palposty AP raketami a kulomety.

Předběžná informace je že bysme měli stihnout 2 možná 3 společné útoky a návraty na mateřské lodě, cílem bude samozřejmě společně udolat 70t tunovou Musaši, která toho stejně jako v reálu hodně vydrží a bude po dobu mise neustále měnit směr. Bylo by dobře dát dohromady aspoň 2 početnější letky.

Návod od Matyldy

http://www.acesov...#post_9185

www.sturmovik1946.estranky.cz/img/original/1655/sib001.jpg www.sturmovik1946.estranky.cz/img/original/1656/sib002.jpg

www.sturmovik1946.estranky.cz/img/original/1657/sib003.jpg www.sturmovik1946.estranky.cz/img/original/1658/sib004.jpg

www.sturmovik1946.estranky.cz/img/original/1659/sib005.jpg www.sturmovik1946.estranky.cz/img/original/1660/sib006.jpg

TAKTIKA

Schema akce:
Primární cíl BB Musaši
Sekundární cíl BB Nagato

1) Start a let k cíli
2) Setkání nad Meeting point (v případě nutnosti)
3) Lokalizace cíle a útok
4) Odpoutání z boje a setkání nad Meeting point
5) Návrat a přistávací procedura


Rozdělíme se na 2 letky, první letka má první kanál, druhá druhý kanál, třetí kanál je pro anglicky hovořící hráče, bude tam s nimi Kukulo jako spojka. Pro každý z úvodních dvou letů letkám zůstává stejná loď (Letka 1 CV-11, letka 2 CV-17) v druhém letu si pouze prohodíme role. Po spuštění mise se obě letky začnou naloďovat, první velitel, pak ostatní (část musí čekat až se uvolní paluba) , kroužíme nad lodí, aby se letky nepromíchaly, bude se kroužit vpravo od Intrepid a vlevo od Bunker Hill (lodě později mění kurs a mohou se od sebe i více vzdálit). Jakmile jsou všichni ve vzduchu, letí se na cílový kurs. Helldivery stoupají do 17000 feet a přebírají vedoucí úlohu, avengery stoupají do 7000feet a drží se mírně pozadu, velitelé letek spolu průběžně komunikují a odhadují svou polohu protože obě letky brzy ztratí vizuál (mraky a výškový rozdíl). Pokud selže rádio nebo se z jakéhokoli důvodu letky příliš vzdálí od sebe, je na mapě brífingu nově vyznačen "Meeting point" , zde Helldivery počkají na pomalé avengery, které se pravděpodobně budou opožďovat.

Následuje lokalizace cíle, Helldivery mají stále vedoucí roli. Po navázání vizuálu by se měla torpedová letka po přiblížení k cíli držet více stranou flaku, jakmile dostane signál, že střemhlavci jdou na zteč, zahájí také okamžitě přiblížení, pravděpodobně ale může nastat i delší prodleva mezi útoky obou letek, v závislosti na momentálním postavení cíle. Helldivery padají dolů pokud možno společně, torpedovci útočí také v houfu, ne příliš těsně protože manévrují, přesný okamžik odhozu a míra rizika je na každém vlastním uvážení, není smyslem akce se trefit za každou cenu (v reálu většina minula) ale pokud možno se vrátit, úspěšný zásah jednoho je úspěchem i všech ostatních. Berte v úvahu, že přílišné přiblížení k Musaši je nebezpečný a taky tam dost klesá FPS. Torpédovci čelí vyššímu riziku zásahem flaku, po útoku se okamžitě stahují k "Meeting point" kde se zformují pro zpáteční let, stejně tak Helldivery.

Pevnina je v rukou nepřítele, vyhýbejte se obydleným oblastem a nelétejte příliš nízko, to platí hlavně pro cestu zpět.

Při návratu nad domácí lodě zase zakroužíme stejně tak jako po vzletu, velitel vydává povolení pro přistání jednotlivým hráčům a ti se postupně uvolní z kruhu a jdou přistát, komu se povede letoun nepoškodit, složí křídla a pojíždí směrem k přídi kde zaparkuje, poslední přistane velitel. Pozor, při prvním návratu se svaz otáčí o 180°, zatáčí nejprve k jihu a brzy poté k východu, jakmile loď zrovna začne točit přerušte přistání a počkejte dokud nesrovná směr (možná se ale zdržíme a lodě už pak poplují k východu)

Nezahlcujte zbytečně kanál, ten je volný hlavně pro velitele, který se musí soustředit na spoustu věcí po celý let.

Pokud příjdou i nějací stíhači, mají svobodu, pouze ať se drží při sobě a ještě lépe při nás (tohle není DF) Kdo bude sestřelen a nechce přijít o návratovou proceduru, může se narodit ve vzduchu nedaleko bojiště (letoun je bez munice).

V druhém letu se role prohodí, kanál i loď zůstává stejná, vymění se velitelé. Pokud potopíme Musaši už v prvním letu což není nepravděpodobný, je naším cílem Nagato, jako druhá největší loď.

Ve třetím letu, bude-li, už nepočítejme s pomalými avengery, po dohodě poletí zbytek hráčů s Helldivery či Hellcaty, třetí let se domluví na místě.

Informace pro hráče kteří neví jestli se zúčastní a hlásili se zde, je taková, že se u mě přihlásí v čase brífinku, ten začíná 20:30, protože budu dělat prezenčku a změny v obou letkách. Počítám s tím, že hráči budou v průběhu hry přicházet a odcházet, takže před každým letem rychle hráče přeskupím podle potřeby


První let:
Letka 1, Intrepid CV-11
Avenger (Torpedo)

saldy (vede let)
matilda (zastupuje)
tozzifan
turbo
nevo
doomer
colonel
otecko
vont
kolibrik

Letka 2, Bunker Hill CV-17
Helldiver (4x 500lb nebo 1x 1000lb)

erichos (vede let)
kukulo (zastupuje)
kerbi
citik
magot
bivoy
sajonez
ninos
[DBS]T}{OR
[DBS]El_Marta
[DBS]chicky (len prvy let)

Druhý let:
Letka 1, Intrepid CV-11
Helldiver (4x 500lb nebo 1x 1000lb)

matylda (vede let)
saldy (zastupuje)
tozzifan
turbo
nevo
doomer
colonel
otecko
vont
kolibrik
sidewinder

Letka 2, Bunker Hill CV-17
Avenger (Torpedo)

erichos (vede let)
kukulo (zastupuje)
kerbi
citik
magot
bivoy
sajonez
ninos
[DBS]T}{OR
[DBS]El_Marta
Upravil/a saldy dne 18.09.2014 23:46
 
http://www.sturmovik1946.estranky.cz/
erichos
Super, uz som pripravený na testovanie Mrknutí nádhera.
 
Matylda
Díky chlapci - radost. No to bude tanec...

i1276.photobucket.com/albums/y462/staffpicks/Animated_GIFs/unnamed-1.gif
i346.photobucket.com/albums/p416/matyldafilmstudio/MFMS_signature_zpspuixyexe.png

Doyle: Máme dvě možnosti. Buď je setřesem, nebo ne.
Bodie: Ty jsi génius.
 
http://www.youtube.com/user/Matyldafilm
Kukulo
Som velmi rad ze sa Saldak dal na virtualne zobrazenie Druhej bitky vo Filipinskom mori. Mnohi mozno poznaju tuto bitku ako najvacsie stretnutie lietadlovych lodi, ale nie je to len tento aspekt. Bola to vobec najvacsia namorna bitka v historii. Nejednalo sa o jedno giganticke stretnutie obrovskeho poctu lodi v jedinej bitke, ale o viacero "mensich" bitiek ktore mali vyznamny dopad na dianie v Pacifiku.

Prvou bitkou kde mame moznost virtualne participovat je Battle of Sibuyan Sea. Potopenie bitevnej lode Musashi (Musaši) je legenda. Mozno nie tak znama ako potopenie bitevnej lode Yamato (Musashi bola lod rovnakej triedy), rozhodne vsak o nic menej dramaticka. Nadherna a elegantna lod o plnom vytlaku takmer 73 000t, pomenovana po legendarnom samurajovi ktory bol mimoriadny majster v boji s mecom. Ako pisal Saldy, Musashi klesla dobita po celodennom suboji s americkymi palubnymi strojmi na dno Sibuyan Sea vecer 24. oktobra 1944.


Kompilacia modpacku nestoji v porovnani so stavbou misie ani za mak casu. Saldak nam ponukne obranny kruh lodi okolo Musashi a my nebudeme hadzat bomby na tulena na suchu. Misia si bude vyzadovat urcity stupen treningu zasiahnut manevrujucu lod a to plati ako pre Helldiverov tak pre Avengerov. Vskutku vyzva pre namornikov ktori sa chcu zucastnit tejto vyrocnej spomienkovej akcie.

Nepojde o zostrely, ale o zazitok z akcie. Pokusit sa prezit a vratit naspat na palubu lode. Diskutovali sme o moznosti intervencie lietadiel IJN/IJA ale charakter misie si to nevyzaduje. Ide nam o virtualnu rekonstrukciu udalosti a potopenie Musashi nebolo sprevadzane leteckou bitkou medzi zucastnenymi stranami. Japonske stroje dostanu slovo v inej misii.


www.maquetland.com/v2/images_articles/mushashi.jpg
www.maritimequest.com/warship_directory/japan/battleships/musashi/04_musashi.jpg
Letka_13/Kukulo
 
CSAF_mar117117
Mám otázku. Pokud nebude dost lidí, bude se to kompenzovat AI letouny? Protože pokud bude výdrž lodí opravdu realistická (což bude super) pak nemá nějakých 20 letadel moc velkou šanci.
 
606_Druindin
AI leda tak jako kanonfutry, bo by asi nikoho nepotěšilo, kdyby tu masu ocele potopili oni a né my Úsměv
sjura.sweb.cz/606_panel_BG-D-spitVIIICW_02c_300x60_AOE.jpg
Neni ruma, neni šturma!!!
 
saldy
Když bude málo letounů, bude málo bomb a bude málo děr a Musaši nebude chodit po dně. Kurita se bude smát.
 
http://www.sturmovik1946.estranky.cz/
CSAF_mar117117
Mě jde spíš o to, že pokud tam bude Musaši + Jamato + eskorty... když jsme letěli na Tirpitze tak to bylo hustý a to tam byl jen jeden Úsměv jinak s CSAF můžete počítat. Trochu to u nás probereme a dám vědět kolik
 
Kukulo
Yamato tam nebude a samozrejme ani lode z jej eskorty. Bude Musashi a jej eskorta. To ze mame zvysenu odolnost trupu lodi neznamena ze je nepotopitelna. Chce to viac zasahov ako v normalnom HSFX, tot vsio. Ak sa naladuju torpeda do jednej casti lode (povedzme zadok lode - korma/zad), pojde dolu rychlejsie (tj. na menej zasahov), ak sa zasahy roztiahnu na viac casti bude treba viac torped na znicenie lode. Pocet zasahov na vyradenie lode vsak bude vzdy vyssi ako v normalnom HSFX kedze sme menili parametre odolnosti trupu lodi.
Letka_13/Kukulo
 
CSAF_mar117117
Chápu, žádné AI Úsměv je to na nás
 
saldy
www.sturmovik1946.estranky.cz/img/original/1600/nowaki.jpg www.sturmovik1946.estranky.cz/img/original/1598/kuma.jpg

www.sturmovik1946.estranky.cz/img/original/1595/haruna.jpg www.sturmovik1946.estranky.cz/img/original/1597/kongo.jpg

www.sturmovik1946.estranky.cz/img/original/1599/nagato.jpg www.sturmovik1946.estranky.cz/img/original/1601/yamato.jpg
Upravil/a saldy dne 17.09.2014 01:40
 
http://www.sturmovik1946.estranky.cz/
Matylda
Bezva, každý máme jednu na 2 pokusy. Mrknutí
i346.photobucket.com/albums/p416/matyldafilmstudio/MFMS_signature_zpspuixyexe.png

Doyle: Máme dvě možnosti. Buď je setřesem, nebo ne.
Bodie: Ty jsi génius.
 
http://www.youtube.com/user/Matyldafilm
Kukulo
Japonske lodstvo bude visirat jak japonske lodstvo. Impozantna flotila to bude. Len to musime dobre testnut. Ked spustia kanonadu aby sa nam nezastavil obraz a dych.
Letka_13/Kukulo
 
erichos
Tento tyzden uz testujeme konecne, či?
 
Kukulo
Ak mas cas a chut, pojme do toho.Cas kedy budeme testovat, IP servera a TS kde sa scukneme si dohodneme tu v tomto vlakne.

Edit: modpack saldak coskoro zverejni
Upravil/a Kukulo dne 04.08.2014 22:17
Letka_13/Kukulo
 
saldy
Do úvodního postu jsem přidal schema útoku, testovací verzi jsem poslal a test bysme mohli dát tuto sobotu večer? Ať se to hýbe
 
http://www.sturmovik1946.estranky.cz/
erichos
V sobotu vecer by to možno šlo, ale to este u mna nie je iste, no mozme aj cez tyzden v pohode, kazdy vecer tak od 20.30 by som mohol ak je zaujem. Zahostovat mozem ja.
 
Matylda
Tuto sobotu něvazmóžno. Pátek nebo neděle super, jinak samo podle většiny.
i346.photobucket.com/albums/p416/matyldafilmstudio/MFMS_signature_zpspuixyexe.png

Doyle: Máme dvě možnosti. Buď je setřesem, nebo ne.
Bodie: Ty jsi génius.
 
http://www.youtube.com/user/Matyldafilm
Koty
pátek i neděle, na 80 % Úsměv naleštěte terpéda Šklebící se
 
CSAF_mar117117
Kde se dají sehnat ty módy?
 
Přejít na fórum:
Google Web Translate
ENG DEU ESP BRA FRA RUS
 

Přihlášení
Jméno

HesloNejste členem?
Klikněte sem
a zaregistrujte se.

Zapomněli jste heslo?
Pro zaslání nového
Klikněte sem.
 

Shoutbox
Pro přidání zprávy se musíte přihlásit.

18.05.2019 23:02
both servers are on-line again (test maps ) enjoy

02.05.2019 06:44
Important Info: Servers will be back online soon with some new maps & nice updates. Be patient.

30.12.2018 14:10
Update! Today 24.02 at 17:00 Central European time bombsquad from Russia will fly on AoE or AoP server. Everyone are invited to join! Úsměv

02.08.2018 22:29
all servers up!! Úsměv

19.07.2018 15:09
Aktualizujte si prosím IP adresu a port pro Teamspeak AOE díky Ip adresa: 62.168.30.27:7231
heslo: aces

19.07.2018 15:08
Please update IP adress and port for Teamspeak AOE thanks Ip address: 62.168.30.27: 7231 password: aces

25.05.2018 15:35
My pleasure! It was great fun, esspecially our attack on Truk, and long trip back to carrier. Úsměv

25.05.2018 10:41
Thanks Taro for the yesterday romantic flying. Mrknutí

14.05.2018 00:45
I just let you all know that both servers are back online! Úsměv Big big thanks to 2/Jg26_Achilleus who reboot them!

24.04.2018 06:24
Dear Admins! We big ask you give admin rights for someone to reboot the server. Or ask you a copy of AoE-server! AoE must be live!!! (c) AnpeJIb

 

ACES Servers © 2012-2014